Linia pożniwna

Linia pożniwna służy do przetwarzania i późniejszego przechowywania towarów rolnych bezpośrednio po zbiorach. Linia jest w stanie przetwarzać praktycznie wszystkie popularne produkty rolne, takie jak zboża, rośliny strączkowe i oleiste.

JK Machinery jest jednym z najważniejszych czeskich producentów sprzętu do obróbki pożniwnej. Oferuje swoim klientom w wielu krajach indywidualne dostawy maszyn i kompletne rozwiązania linii pożniwnych pod klucz.

Opis linii pożniwnej

Odbiór i czyszczenie:

Czyszczalnia JCM VibroMAX służy do czyszczenia wstępnego lub dokładnego czyszczenia towarów. Nadaje się do linii wymagających większej wydajności. Na sitach z aspiracją wstępnie lub dokładnie oddzielane sa duże i drobne zanieczyszczenia oraz drobne ziarno.

Suszenie:

Zbiornik technologiczny zapewnia ciągłe pobieranie surowca do suszarni, gdzie wilgotność towaru jest obniżana do wymaganej wartości. Tak przygotowany surowiec może być przechowywany przez długi czas.

Magazynowanie i wysyłka:

Wysuszony towar jest magazynowany w silosach lub bezpośrednio ładowany na samochody. Do przechowywania najczęściej używane są stalowe silosy cylindryczne, z płaskim dnem lub ze stożkowym lejem zasypowym.