JHI 05

JHI 05

JHI Udarowe łuskarki

Udarowa łuskarka JHI wykorzystuje energię kinetyczną uderzenia strumienia nasion. Maszyna może być używana do obłuszczania nasion słonecznika a także innych nasion roślin oleistych z twardą skorupą, która się oddziela podczas uderzenia. Jest również używana do łuskania zbóż. Dla różnych materiałów dostępne są różne rodzaje okładzin dysków udarowych.

Udarowe łuskarki JHI są używane do łuskania nasion oleistych i zbóż, gdzie jądro nie jest mocno przymocowane do skorupy. Na przykład z nasion oleistych można łuskać następujące rośliny: nasiona słonecznika, nasiona konopi, moringa, orzeszki piniowe, pestki wiśni. Ze zbóż, na przykład: owies, orkisz, płaskurke, samopsze. Maszyna nie nadaje się do łuszczenia nasion, w których łuska jest mocno połączona z jądrem. Dla tego typu materiału preferuje się stosowanie poziomych łuskarek JHP.

Maszyna JHI służy do łuskania materiałów, które zostały już poddane czyszczeniu i sortowaniu (kalibracji). Materiał obłuszczony jest najczęściej wykorzystywany do bezpośredniego spożycia całego ziarna lub dalszego przetwarzania w procesach żywnościowych lub paszowych.

Po łuskaniu należy rozdzielić materiał na: łuski, fragmenty jądra, całe jądra i całe ziarna. Wydajność urządzenia zależy od rodzaju przetwarzanego materiału. Do ustawienia optymalnych parametrów pracy maszyny służy silnik sterowany przez przetwornicę częstotliwości.


Zalety:
  • Niskie zużycie energii
  • Cicha praca bez wibracji
  • Wysoka wydajność
  • Łatwa regulacja maszyny
 Możliwości użycia:
  •  Łuszczenie nasion słonecznika do produkcji żywności lub oleju
  • Łuszczenie innych roślin oleistych, z łupinami, które można oddzielić uderzeniem (konopie, soja, rzepak, moringa, orzeszki piniowe itp.)
  • Łuszczenie zbóż (owies, orkisz, pszenica samopsza, pszenica płaskurka)

Dane techniczne:
Typ maszyny JHI 05.1 LITE 05.2 PRO
WYDAJNOŚČ
Wydajność t/h 0,6-1,5 0,6-3
WYMIARY:
Długość mm 860 860
Szerokość mm 895 895
Wysokość mm 1020 1020
POZOSTAŁE:
Pobór mocy kW 2,2 4
Masa kg 250 250
UWAGA
Niskie zużycie energii i wysoka wydajność.